Posługa w MOW w Łagiewnikach


Posłuchaj, córko, spójrz i nakłoń ucha,
zapomnij o twym narodzie, o domu twego ojca!
Król pragnie twojej piękności:
on jest twym Panem; oddaj mu pokłon!
Ps 45, 11-12


Działalność „Ogrodu Maryi” wśród młodzieży żeńskiej skupia się głównie na pracy warsztatowej dostosowanej do wieku naszych Podopiecznych.

W ubiegłym roku z ogromnym zaangażowaniem prowadziłyśmy warsztaty taneczne i rozwojowe dla Dziewcząt w Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łagiewnikach. Warsztaty taneczne oferują niezwykłą, modlitewną przestrzeń. Poprzez taniec i ruch pomagamy Dziewczynom zbliżyć się do Boga. Ruch taneczny otwiera je, pozwala bez lęku wyrazić emocje, doświadczyć wolności oraz niesamowitej radości płynącej z obecności Tego, który dał nam życie.

Warsztaty rozwojowe „Wypłyń na głębie” pomagają Dziewczętom z kolei w odkrywaniu, kim są w oczach Boga, jakie są ich talenty i jakie jest ich życiowe powołanie. Dostarczamy podczas nich także narzędzi, które pomagają skutecznie dążyć do realizacji pragnień młodego serca. W tym kontekście skupiamy się na takich tematach, jak zarządzanie czasem, budowanie dobrych nawyków, odpowiedzialność, dbanie o siebie, efektywna komunikacja oraz budowanie zdrowych relacji.

W bieżącym roku 2023/2024 z entuzjazmem ruszamy z nowym projektem o nazwie „Lejdi – czas na kobiecość”. W jego ramach chcemy skupić się na takich zagadnieniach, jak kobiecość, piękno, moda, ciało, emocje i relacje. Wszystko po to, by nasze Podopieczne odkryły piękno bycia kobietą w świetle Bożego zamysłu. Chcemy, aby zrozumiały i doświadczyły, na czym polega ich powołanie do bycia autentycznymi, urzekającymi kobietami – takimi, jakimi wymarzył sobie je Bóg.

Prowadzące:
– warsztaty taneczne: Katarzyna Bogacz, Maria Wójcik
– warsztaty rozwojowe: Katarzyna Biłas