Rekolekcje Córka Miłosiernego

Zapraszamy Drogie Panie na pierwszą edycję rekolekcji Córka Miłosiernego,
która odbędzie się w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Te rekolekcje są kontynuacją rekolekcji Drzewo Życia. Uzdrowiona przez Krzyż, jednak można wziąć w nich udział bez wcześniejszego uczestniczenia w Drzewie Życia.

Codzienna Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia stanowią centrum spotkania. Częścią rekolekcji są głoszone konferencje oraz świadectwo.

Dziewczynko, mówię ci, wstań! (Mk 5, 41). W życiu duchowym nie można wzrastać bez bliskiej i zażyłej relacji z Bogiem jako Ojcem. Boleśnie doświadczamy braku ojca, podobnie jak córeczka Jaira, która umierała osamotniona. Jezus przebudził ją jednak ze snu śmierci, oddając w ramiona taty. Umiłowany Syn pragnie, abyśmy doświadczyły przytulenia Miłosiernego Ojca, który nie przestaje czekać na zagubione dzieci.

Podczas rekolekcji rozważać będziemy najwymowniejsze obrazy biblijne, w których objawia się miłosierne serce Ojca. Dziecięcą zażyłość z Ojcem Niebieskim poznamy także ze świadectw świętych córek Boga. Często ich droga rozpoczynała się od śmierci poranionego dziecka, które wskrzeszone, z nową mocą mogło już realizować swoje powołanie. Zaskakującą puentą rekolekcji jest odkrycie, jak wiele potrafi uczynić dla bliźnich ta, która w potrzebujących miłosierdzia odkrywa dzieci tego samego Ojca – swoje siostry i swoich braci. Tożsamość córki Miłosiernego to źródło kobiecej godności, radości i apostolskiej płodności.

Rekolekcje są skierowane do kobiet, które przez zaburzony obraz ojca noszą w sercu wiele ran i tęsknot za tą relacją. Te rekolekcje są również skierowane do Pań, które chcą pogłębić swoje doświadczenie córeństwa w Bogu i odkryć wymiar apostolskiego posługiwania w radości i ufności.

Dynamika rekolekcji ma na celu przeprowadzić kobietę ku doświadczeniu córeństwa wobec Miłosiernego Ojca.

Prowadzący:

ks. dr Mirosław Smyrak – duszpasterz wspólnoty Ogród Maryi

Renata Biała – teolog, liderka wspólnoty Ogród Maryi

Rekolekcje odbywają się w ciszy. Ważne jest uczestnictwo w całości rekolekcji.

Rekolekcje rozpoczną się w piątek 7 czerwca o godzinie 18:00 (rejestracja będzie czynna od 14:00 do 17:30 – z przerwą na Koronkę do Bożego Miłosierdzia), zakończenie jest planowane w niedzielę 9 czerwca około godziny 17:00. Możliwość zameldowania się w miejscu noclegu od godz. 14:00.

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA!

Możemy przyjąć tylko Panie dochodzące (pakiet 1). Zgłoszenia te przyjmujemy do 6 czerwca 2024 r.

Informacje dotyczące pakietów rekolekcyjnych:
Pakiet 1: udział w rekolekcjach z przerwami kawowymi, bez noclegów i bez wyżywienia – 70 zł (płatne po zapisie, kwota bezzwrotna)
Pakiet 2: udział w rekolekcjach z przerwami kawowymi + obiad w sobotę i niedzielę – 150 zł (bezzwrotny zadatek: 100 zł)
Pakiet 3: udział w rekolekcjach z przerwami kawowymi + pełne wyżywienie, bez noclegów – 260 zł (bezzwrotny zadatek: 140 zł)
Pakiet 4: udział w rekolekcjach z przerwami kawowymi + dwa noclegi* + obiad w sobotę i niedzielę – 380 zł (bezzwrotny zadatek: 200 zł)
Pakiet 5: udział w rekolekcjach z przerwami kawowymi + dwa noclegi* + pełne wyżywienie** – 490 zł (bezzwrotny zadatek: 240 zł)
*Nocleg w pokoju 2-osobowym z łazienką. DOPŁATA do pokoju JEDNOOSOBOWEGO – 60 zł/noc.
**Śniadanie, obiad i kolacja w sobotę oraz śniadanie i obiad w niedzielę.

Istnieje możliwość korzystania z posiłków na własną rękę w restauracji Agape mieszczącej się w Domu Duszpasterskim: 
https://www.misericordia.eu/pl/restauracja-agape/

W ciągu kilku dni od wysłania zgłoszenia prosimy o cierpliwe oczekiwanie na wiadomość od nas 

Na rekolekcje jest dużo chętnych – osoby zainteresowane zapraszamy do nieodkładania zapisów na późniejszą porę!

Drogie Panie, prosimy Was o:

1) Uważne zapoznanie się z wyborem pakietów. Nie ma możliwości zmiany pakietów tydzień przed rekolekcjami.
2) Informowaniu nas o wszelkich zmianach związanych ze spóźnieniem, godziną dotarcia, rezygnacją z udziału w rekolekcjach.

W przypadku, gdy Uczestniczka jest zapisana, a okaże się, że nie może wziąć udziału, nie mam możliwości przysłania za nią innej osoby, która nie wypełniła formularza. W takiej sytuacji przyjmujemy jedynie Panie z listy rezerwowej, które wcześniej się zgłosiły i czekają na przyjęcie. 🙂
Szczegółowy plan rekolekcji wysyłamy tylko do Uczestniczek mniej więcej tydzień przed rekolekcjami. 🙂

Proszę zapoznać się z wyborem pakietów w opisie.